W jakiej kolejności nakładać kosmetyki?

Nałożenie zarówno kosmetyków pielęgnujących, jak i kosmetyków do makijażu w odpowiedniej kolejności jest kluczem do sukcesu – odpowiednia aplikacja może nie tylko przedłużyć trwałość makijażu, ale także poprawić stan cery przez odpowiednią pielęgnację. W takim razie w jakiej kolejności powinnyśmy nakładać produkty na twarz?

Rozpoczynamy od przetarcia twarzy tonikiem lub płynem miclearnym. Pozwoli to oczyścić twarz i przygotuje ją na krem, który nakładamy w następnej kolejności. Pozwalamy mu się wchłonąć przez około 10 minut, a następnie starannie rozprowadzamy krem z filtrem – jest on niezbędny w codziennej pielęgnacji, aby chronić skórę przed starzeniem się i powstawaniem przebarwień. Pozostawiamy go do wchłonięcia na około 20-30 minut. Następnie opcjonalnie nakładamy bazę pod makijaż, która znacząco przedłuży jego trwałość. W następnej kolejności sięgamy po korektor pod oczy oraz po podkład. Wszelkie przebarwienia czy zmiany skórne maskujemy po starannym rozprowadzeniu podkładu. Pudrujemy twarz i jeśli chcemy, wykonujemy konturowanie – rozpoczynając od bronzera, następnie sięgając po róż i rozświetlacz. Na sam koniec sięgamy po spray fixujący albo zwykłą mgiełkę do twarzy, które scalą makijaż i zapewnią mu dodatkową trwałość.

W pierwszej chwili może wydawać się, że taki proces zajmuje bardzo dużo czasu – jednak po kilku dniach same się przekonacie, że przy odrobinie wprawy zajmuje on dosłownie chwilę, a pozwala na cieszenie się cały dzień nieskazitelnym makijażem.

Comments are closed.