o czym pamiętać wyjeżdżając za granicę?

Jeśli planujesz wakacje za granicą, musisz się do nich odpowiednio przygotować. Często zapominamy o podstawowych sprawach, w efekcie czego wakacyjny wyjazd zamiast być czasem wypoczynku i relaksu staje się okresem pełnym stresu oraz niepotrzebnych nerwów.

Przed wyjazdem za granicę pamiętaj o wyrobieniu Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego – potwierdza ona, że płacisz składki do Narodowego Funduszu Zdrowia i uprawnia Cię ona do bezpłatnego leczenia w państwowych szpitalach krajów Unii Europejskiej w razie nieszczęśliwego wypadku.

Warto się udać także do ubezpieczyciela i wybrać odpowiednie ubezpieczenie dla naszego wyjazdu i zdrowia oraz pojazdu. Często zdarzają się sytuacje, których nie mogliśmy przewidzieć i odpowiednie ubezpieczenie może nam pomóc zarówno finansowo, jak i w dopełnianiu formalności.

Oczywistą rzeczą jest udanie się do kantoru, gdzie warto wymienić tyle gotówki, by starczyła nam na cały wyjazd. Często płatności kartą za granicą są obciążone dużymi kosztami, tak samo jak wybieranie pieniędzy z bankomatu – dlatego warto mieć niezbędne finanse przy sobie w formie gotówki.

Nie można zapomnieć także o kontroli pojazdu, jeśli mamy zamiar podróżować własnym autem. Przegląd może nas ustrzec przed wieloma niebezpiecznymi usterkami, dlatego nie warto go pominąć.

Comments are closed.