Jak zregenerować włosy po lecie?

Lato z pewnością dało się naszym włosom we znaki – ekspozycja na słońce czy wiatr, kąpiele w słonej wodzie a także ograniczona do minimum pielęgnacja na wyjazdach mogły sprawić, że nasze włosy stały się kruche, łamliwe, szorstkie i pozbawione blasku. Jak poprawić ich stan i przywrócić im życie?

Przede wszystkim nie bój się podcięcia zniszczonych końcówek! Zniszczony włos nie zregeneruje się już w pełni, dlatego jedynym wyjściem na pozbycie się rozdwojonych końcówek jest ich podcięcie. Dodatkowo końcówki zabezpieczaj silikonowym serum albo naturalnym olejkiem, aby zabezpieczyć je i ograniczyć kolejne zniszczenia.

Regularne nakładanie na włosy olejków z pewnością poprawi kondycję włosów. Odrobinę dowolnego oleju wmasuj we włosy i pozostaw na całą noc, a następnie zmyj delikatnym szamponem. Po paru tygodniach systematycznego stosowania olejów Twoje włosy staną się bardziej odżywione i nawilżone, oraz mniej podatne na zniszczenia.

Po każdym myciu włosów stosuj także maskę lub odżywkę – nałóż produkt na włosy, a następnie zabezpiecz je foliowym czepkiem aby włosy mogły w pełni wykorzystać dobroczynne składniki maski. Spłucz ją letnią wodą, aby domknąć łuski włosów. Możesz zastosować także popularną płukankę z octu, która przywróci Twoim włosom blask.

Pamiętaj jednak, że na efekty prawidłowej pielęgnacji trzeba będzie poczekać, aby włosy miały czas, by zregenerować się po lecie.

Comments are closed.