Jak zadbać o skórę po lecie?

Wiele z nas, po okresie pełnego korzystania z uroków lata, dostrzega na naszej skórze niepokojące zmiany. Częsty kontakt z promieniami słonecznymi, słoną wodą, albo ograniczona do minimum na wakacyjnych wyjazdach pielęgnacja może sprawić, że stan naszej skóry się pogarsza. Jak zadbać o skórę po lecie, przywrócić jej zdrowy i promienny wygląd?

Skóra po lecie jest przede wszystkim przesuszona. Dlatego nie wahajmy się sięgnąć po dobry krem nawilżający i jako podstawę pielęgnacji stosować go rano i wieczorem. Dodatkowo stan skóry polepszą domowe maski na twarz – awokado wymieszane z miodem i jogurtem greckim może zdziałać cuda. Do takiej maseczki warto dodać kwas hialuronowy oraz wciąg z aloesu, które dostaniesz w sklepie z półproduktami.

Jeśli nie chroniłyśmy skóry przed słońcem, to z łatwością mogły powstać na niej przebarwienia słoneczne. Z nimi walka potrwa dłużej niż z przesuszoną skórą, ale odrobina cierpliwości i systematyczna pielęgnacja pomogą nam się pozbyć plam pigmentacyjnych. Wypróbuj domowy tonik z cytryną oraz serum z witaminą C. A jeżeli przebarwieniom towarzyszy także powrót zmian skórnych, które letnie słońce z pewnością uspokoiło, sięgnij po kwas migdałowy lub salicylowy w formie toniku albo kremu. Nadchodzące jesień i zima są idealnym czasem na zregenerowanie skóry za pomocą kwasów!

Warto także zadbać o odpowiednią ochronę, nawet gdy lato dobiegło już końca. Nie zapominaj o stosowaniu kremów z filtrem przeciwsłonecznym, a także o systematycznej pielęgnacji.

Comments are closed.