Jak się przygotować do matury?

Kolejny rok szkolny właśnie się zaczął, a wraz z nim do szkół powrócili uczniowie – w tym tegoroczni maturzyści. Przed nimi ciężki rok pełen pracy i nauki, dlatego przedstawiamy kilka rad, które pomogą w przygotowaniu do matury!

Przede wszystkim, bądź systematyczny. Ucz się codziennie, chociaż przez kilkanaście minut. Zrób jedno zadanie z matematyki, powtórz kilka zagadnień z polskiego czy historii. Najlepiej wyznacz konkretną godzinę, o której codziennie będziesz poświęcał pół godziny na powtórzenie materiału lub naukę nowego.

Rób mapy myśli – zapisuj skojarzenia do danego tematu i podstawowe informacje. Używaj kolorów, symboli, rysunków aby łatwiej Ci było zapamiętać dane zagadnienie. Kolorowe zakreślacze też bardzo ułatwiają sprawę, przyciągając uwagę do najważniejszych kwestii.

Możesz także najtrudniejsze do zapamiętania informacje zapisywać na samoprzylepnych karteczkach, a następnie przyklejać je w miejscach w domu, na które najczęściej patrzysz – na lustro, lodówkę czy szafkę. W ten sposób będziesz często sobie przypominał problematyczne zagadnienia i szybciej je przyswoisz.

Jest jeszcze jedna ważna rzecz: nie zapominaj o odpoczynku! To prawda, matura jest ważna, ale poświęć także trochę czasu dla swoich znajomych czy samego siebie. Wyjdź na spacer, spotkaj się z przyjaciółmi do kina czy pooglądaj film. Po prostu pozwól sobie na chwilę relaksu, a Twój umysł będzie mógł lepiej przyswajać wiedzę.

Comments are closed.